Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 12 lutego 2012

Trochę pleciuchów

Eksperymentowałam znowu z kumihimo, powyplatałam trochę sznurków więc zrobiłam z kilku z nich bransoletki. Kto wie, może zrobię potem do nich i kolczyki.... Z cieniowanej 'włóczki' wstążkowej zrobiłam 2 rodzaje sznurów- z dodatkiem białej i czarnej. Z białą wyszło mi coś takiego 'The Last Star'. Ozdoba sznura wypleciona z fasetowanych kulek nocy Kairu i szkła.

Dodatek czarnej wstążkowej 'włóczki' zaowocował 'Black White Gray' z koralikiem wyplecionym z białego korala z dodatkiem szkła i metalowych kuleczek oraz dodatkiem kumihimo byzantine przy zapięciu.

Kolejna bransoletka 'Marigold' została wypleciona z 2 wąskich satynowych wstążeczek i lnianego sznurka. Ozdobiłam ją koralikiem wyplecionym z różnego rodzaju szkła, a powstał on dzięki pomocy Mraugorzaty, wizażowej Staski :) Dzięki.

Kolejna bransoletka 'Plum and Fuchsia' to sznur wypleciony z tasiemkowej 'włóczki', cienkiej tasiemki satynowej i śliwkowego lnianego sznurka. Koralik ze szkła


Ostatnia, potrójna bransoletka 'Bascet of Oranges' to składanka ze sznurków wyplecionych z włóczki frotte, i włóczki satynowej oraz koralika z korala i szkła (m.in Knorr Prandell)  z dodatkiem chainmaille.

Na razie tyle z wykorzystaniem moich 3 ulubionych technik. Następne pomysły w realizacji :) Dobranoc.

6 komentarzy:

 1. Fajnie wszystkie powychodziły. Kurcze, połączenie tego sznurka ze wstążkami to bardzo fajnie wygląda :) Jakiej szerokości jest wstążka?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wstążeczka ma ok 3 mm szerokości, ale używałam wcześniej i 5 mm. Z bluzek poobcinałam te wstążeczki do ich wieszania bo mnie wkurzają :) Teraz zaczęłam wplatać je w kumihimo ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. swietnie Tobie idą te plecienia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dziekuję za odwiedziny u mnie :) Twoje bransoletki też bardzo ciekawe i zupełnie inne niż moje:) a ta potrójna wpadła mi w oko wyjątkowo:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama robisz koraliki? Sa sliczne! :)

  http://diyblog2.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. I sznurki i koraliki robię sama :)

  OdpowiedzUsuń